Voir ce complet film Future Shock avec sous-titres FULLHD

PŁYNNOŚĆ OZNACZA PRĘDKOŚĆ

Wiele osób utożsamia "płynność" z "komfortem", a ponadto uważa, że jest to cecha stojąca w sprzeczności z prędkością. Panuje przekonanie, że rower może być albo szybki, albo wygodny. Future Shock pokazuje, co może się stać, kiedy płynność zostanie potraktowana jako składowa prędkości. W naszym wydaniu "płynność - rzeczywiście - oznacza prędkość", co udowodniliśmy w ramach licznych prób i testów.

Future Shock to 20 mm skoku, umieszczonego powyżej główki ramy, który przekłada się na ruch w płaszczyźnie pionowej. Po najechaniu na przeszkodę rower podnosi się w kierunku dłoni trzymających kierownicę, pozwalają zachować moment i jechać ze stałą prędkością.

Istotną sprawą jest to, że Future Shock znajduje się nad mostkiem, dzięki czemu rama pewnie i stabilnie spina oba koła roweru. Mówiąc inaczej, rozstaw osi nie zmienia się, jak w tradycyjnych systemach, na skutek ruchu zawieszenia, zapewniając maksymalnie przewidywalną jazdę.

Future Shock projektowaliśmy nie z myślą o szlaku, ale do jazdy szosowej, system musiał więc być niewiarygodnie aktywny. Stwierdziliśmy, że sprężyna najlepiej pochłania wstrząsy z częstotliwością spotykaną na szosie, porównując ją do innych typowych rozwiązań. Systemy amortyzacji z tłumieniem są zbyt ciężkie do jazdy szosowej i najczęściej wymagają użycia dużej siły, aby przełamać ich początkowy opór. Z tego względu nie są zbyt efektywne, jeżeli chodzi o neutralizację częstych, niewielkich wstrząsów występujących w kolarstwie szosowym.